Błąd synchronizacji bazy danych Postgres z modelem domeny

1
Witam kolegów programistów,   Mam aplikację 10.6.2 ze źródłem satabase ustawionym na wewnętrzną bazę danych. Teraz przełączyłem go na zewnętrzną bazę danych, którą jest Postgress 15. Podczas wdrażania I kontrole są w porządku, ale w tej chwili Mendix próbuje zsynchronizować bazę danych Postgress z konfiguracją mojego modelu domeny, pojawia się następujący błąd:     każda pomoc jest bardzo ceniona.   Dzięki, Jan
asked
2 answers
4

Hej, ja bym strzelal w bledy ORMa przy migracji do nowej wersji domain modelu. One sie odpalaja na starcie aplikacji i dostosowuja baze danych do aktualnego modelu. Skoro bledy sa z DDL Commands to moze znaczyc ze stan bazy danych jest inny niz Mendix ma w domain modelu (i skryptach migracyjnych) i nie jest w stanie odpalic skryptow do upgradu do nowej wersji (moze brak tabel, moze inne nazwy tabel etc). 

 

Mozna wyczyscic skrypty z “\deployment\data” i Mendix powinien sobie porownac stan DB i stan docelowy i zrobic te skrypty od nowa.

 

Cos podobnego tutaj: https://community.mendix.com/link/space/studio-pro/questions/110619

answered
0

Hej Jan, 

 

Podobne wątki można znaleźć tutaj:

https://community.mendix.com/link/space/app-development/questions/100227

https://community.mendix.com/link/space/app-development/questions/9137

 

Wygląda to tak, jakby był jakiś problem z portami, na których próbujesz odpalić nową apkę, albo port, na którym działa PostgreSQL jest błędnie ustawiony. 

 

Mam nadzieję, że uda się szybko rozwiązać! :) 

 

Pozdrawiam, 

   Bartek 

answered