Branchların Merge işlemi

1
Hepinize merhaba, Uygulamamızda 2 adet şubemiz bulunmaktadır. (Geliştirme / Ana Hatlar)Hem 10.6 hem de 10.6.1 versiyonlarında,Dev'den Main'e birleştirmeyi denediğimizde (Merge Future Branch option) bu seçeneğin çalışmadığını düşünüyorum. Sistemler, uygulamanın başarıyla birleştirildiğini belirten mesaj döndürür.Ancak birleştirildikten sonra herhangi bir değişiklik görmüyoruz.  Bununla karşılaşan var mı? Port fix seçeneğini kullandığımda ise aşağıdaki hatayı alıyorum.   LibGit2Sharp.EmptyCommitException: No changes; nothing to commit.   at LibGit2Sharp.Repository.Commit(String message, Signature author, Signature committer, CommitOptions options) in /_/LibGit2Sharp/Repository.cs:line 1115   at LibGit2Sharp.Repository.CherryPick(Commit commit, Signature committer, CherryPickOptions options) in /_/LibGit2Sharp/Repository.cs:line 1468   at LibGit2Sharp.RepositoryExtensions.CherryPick(IRepository repository, Commit commit, Signature committer) in /_/LibGit2Sharp/RepositoryExtensions.cs:line 420   at Mendix.Modeler.VersionControl.Operations.Git.GitPortFixOperation.Execute(PortFixRequest request) in Mendix.Modeler.VersionControl.Git\Operations\GitPortFixOperation.cs:line 59
asked
1 answers
0

Merhaba 

 

Evet dediğiniz gibi "Merge Future Branch option" kullanıdğın zaman hiç bir etki olmuyor açıkcası neden kullanılıyor ben de çok anlamadım. Sizdeki Commit ile ilgili sorun sanırım. Benim de başıma benzeri bir durum geldi.  Sizdeki farklı sebepler olabilir tabiki. Merge ederken çok hata alınabiliyor. Port fix ile Merge ederken brancha ve version merge sıralamasında hata yapıldığında da bu hatalar çok fazla oluyor.  veya anlamsız sebeplerden dolayı.

Benim başıma gelen, Localde Commit ettiğimde, herşey commit edilmiş gibi görünüyor ama ne commit gerçekleşmiş oluyor ne de push etmiş oluyor. O sebeple merge ederken hata veriyordu. Bu yüzden taskleri baştan yeni bir branchta yapmak zorunda kaldım o zaman düzeldi.

Forumda da LibGit2Sharp. ile başlayan hatalrla ilgili çok soru var ve hepsi birinden farklı ve hiç birine de çözümsel bir cevap yazılamamış. 

 

Kolay gelsin. 

answered